Ливърпул подчини Юнайтед в битката за Англия

Коутиньо вкара изравнителния гол в края на полувремето.

Манчестър Юнайтед и Ливърпул отново си устроиха страхотна битка, но мърсисайдци ще останат в историята като победител в първия двубой между непримиримите съперници в евротурнирите.

Ливърпул е на четвъртфинал в Лига Европа след равенство 1:1 на стадиона на "червените дяволи" и победата с 2:0 на "Анфийлд" преди седмица.

Отборът на Клоп се оказа в тежка ситуация, след като Антони Марсиал хладнокръвно реализира дузпа за нарушение срещу него на Натаниел Клайн в 32-та минута.

Гениално изпълнение на Фелипе Коутиньо в последните секунди на първата част обаче предреши изхода на двубоя. Бразилецът прехвърли технично Давид Де Хеа от малък ъгъл и хвърли в делириум гостуващата агитка.

Преди това и двата отбора имаха добри шансове, а след прецизен удар на Стъридж от фаул топката се отби в напречната греда.

След почивката гол не падна и Ливърпул продължава напред.

В останалите мачове - Борусия Дортмунд постигна втора победа над Тотнъм и си тръгна с 2:1 от северен Лондон. С общ резултат 5:1 вестфаленци са сред последните осем.

Севиля записа класика 3:0 над Базел, след като двата отбора завършиха 0:0 в Швейцария, а Брага заличи изоставането си от 0:1 срещу Фенербахче от Истанбул и елиминира турския гранд след гръмко 4:1 у дома.

Шахтьор Донецк преодоля Андерлехт с късно попадение за победата с 1:0 в Белгия и с общ резултат 4:1 отстрани "виолетовия генерал".

Така на жребия в петък четирите двойки ще бъдат определени от: Ливърпул, Борусия Дортмунд, Севиля, Атлетик Билбао, Виляреал, Спарта Прага, Брага и Шахтьор Донецк.