Арсенал се размина с върха, Клоп с първа загуба | sportcafe.bg

Арсенал се размина с върха, Клоп с първа загуба

08.11.2015, 20:40 (обновена 08.11.2015, 20:42)
арсенал, тотнъм

Тотнъм бе по-добрият отбор в дербито с Арсенал.

Арсенал се спаси от загуба в дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм, но пропиля златен шанс да излезе еднолично на върха във Висшата лига. "Шпорите", които бяха символични гости в сблъсъка, поведоха с попадение на Хари Кейн. Киърън Гибс възстанови равенството четвърт час преди края.

Точката не бе достатъчна на "артилеристите", за да изместят Манчестър Сити от първото място. По-рано в неделя "гражданите" стигнаха само до 0:0 при визитата си на последния в класирането Астън Вила. Тотнъм е без поражение вече в 11 срещи.

Ливърпул допусна първа загуба под ръководството на Юрген Клоп. Мърсисайдци се провалиха с 1:2 срещу Кристъл Палас у дома. Яник Боласие изведе гостите напред в 21-ата минута, а Филипе Коутиньо изравни в 42-ата. Крайния резултат оформи Скот Дан в заключителните епизоди на мача. Ливърпул е под №10 в класирането със 17 точки, Кристъл Палас има с две повече.

Oще: арсенал  кристъл палас  ливърпул  северен лондон  тотнъм  юрген клоп