Уелс се издъни срещу Грузия

Гарет Бейл поведе "драконите" към успеха, но Грузия за малко да си тръгне с трите точки от Кардиф Снимка: Getty Images
Уелс продължи практиката си с нестандартната подредба при отборните снимки
Ако случайно се чудите колко дълга е станала косата на Гарет Бейл

Уелс се издъни при домакинството си на Грузия от група D, завършвайки наравно 1:1.

Домакините натиснаха от първия съдийски сигнал и в 10-ата минута Гарет Бейл с глава изведе „драконите” напред в резултата.

Постепенно грузинците изравниха играта и успяха да изравнят малко след почивката чрез Торнике Окриашвили.

Последваха добри атаки и от двата отбора. Шут на Бейл мина над напречната греда, а гостите отговориха с удар на Ананидзе, който бе отразен от Хенеси.

Гостите дори можеха да си тръгнат с трите точки, но Окриашвили пропусна да се разпише, излязъл сам срещу вратаря, а след това и горната греда спаси домакините.

В последните секунди резервата Хал Робсън-Кану имаше шанс да зарадва феновете на „Кардиф Сити”, но изстрелът му бе спрян от Лория.

Така Грузия спечели първа точка в квалификациите. Уелс е начело с пет, но е с мач повече от Сърбия, Австрия и Ейре, които са с по една по-малко.