Юнайтед се издъни тежко в Брайтън

Шейн Дъфи се радва, след като е направил 2:0. Гостите така и не се възстановиха от удара Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се издъни във втория кръг на Висшата лига и загуби с 2:3 гостуването си на Брайтън.

Юнайтед изигра това гостуване без Алексис Санчес, който въобще не отпътува с отбора поради контузия.

Мачът придоби кошмарен развой за Жозе Моуриньо, когато домакините вкараха два гола за две минути. В 25-ата минута Глен Мъри засече центриране отляво и Брайтън поведе с 1:0. В 27-ата Шейн Дъфи се възползва от комбинация след ъглов удар и покачи на 2:0.

В 34-ата минута Ромелу Лукаку върна Юнайтед в мача с попадение с глава за 1:2, но в края на полувремето Фред не успя да овладее една топка в центъра и при последвалата контраатака Брайтън получи дузпа за нарушение на Ерик Баи.

Потърпевшият Паскал Грос стреля лошо в центъра на вратата, но Де Хеа не успя да спаси с крак и резултатът стана 3:1.

Гостите тръгнаха да обръщат след почивката с двойна смяна, като веднага в игра се появиха Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард. Играта обаче се развиваше предимно в центъра, а опасни атаки за Юнайтед липсваха.

Едва в 75-ата минута Матю Райън беше затруднен при шут на Погба извън наказателното поле, но вратарят се справи.

Едва в 94-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Дъфи срещу Фелайни и Пол Погба отбеляза за 2:3, но "червените дяволи" нямаха никакво оставащо време да опитат да стигнат поне до точката.