Впечатляващ Интер наказа Лацио на "Олимпико"

Головете за успеха бяха дело на Икарди и Брозович Снимка: Getty Images
Головете за успеха бяха дело на Икарди и Брозович

Интер излезе на второ място в Серия "А" след впечатляваща победа с 3:0 над Лацио на "Олимпико".

Две попадения отбеляза голмайсторът Мауро Икарди, а един добави Марсело Брозович.

Икарди откри в 28-ата минута от движение след пас на Весино. Преди почивката гостите имаха още няколко положения и в 41-ата минута Брозович с отличен удар извън наказателното поле направи резултата 2:0.

След паузата Ханданович трябваше да спасява на два пъти, преди Интер да реши всичко с трети гол. В 70-ата минута при контраатака Икарди финтира Лулич и с левия крак вкара третия гол.

В 82-ата минута Ханданович направи още едно спасяване при удар отблизо на Имобиле.

Така Интер събира 22 т. и изпреварва Наполи, който е със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика. Водачът Ювентус има 6 т. повече.