4 причини Реал да заслужи напълно титлата си

22.05.2017, 23:21 (обновена 24.05.2017, 10:33)

1 от 5 снимки Назад Напред

Реал Мадрид шампион 2017

Реал постигна най-много победи през сезона (29, с една повече от Барселона) и успя да вкара във всичките си 38 мача, за да ликува накрая с титлата. Ето четирите основни причини отборът да е заслужен шампион този сезон...

Реал Мадрид е шампион на Испания за пръв път от пет години насам.

С победата с 2:0 в последния кръг срещу Малага "белия балет" приключи успешно ожесточената надпревара с Барселона и завърши драматичната кампания на три точки пред големия съперник.

Това е първа титла на Испания в кариерата на Зинедин Зидан като треньор, но всъщност четвърти трофей, който той носи на отбора за по-малко от година и половина на треньорската скамейка.

А му предстои и финал в Шампионската лига срещу Ювентус, в който може да пренапише историята и да превърне Реал в първия отбор, успял да защити трофея си в турнира.

"Испанската лига е най-трудната и най-красивата, тя е най-добрата според мен", каза Зизу след триумфа в Ла Лига.

Как успя да спечели той най-трудното първенство и кои бяха ключовите причини Реал да ликува в края?

В галерията може да видите четирите решаващи фактора, превърнали Кралския клуб в напълно заслужен шампион този сезон.

Oще: алваро мората  барселона  белите  белия балет  вкарани голове  вътрешно първенство  заслужи  зизу  зинедин зидан  игра с глава  игрови минути  иско  испания  кампания  кралете  кралския клуб  кристиано роналдо  ла лига  на втория етаж  основни футболисти  победи  постоянство  почивка  причини  първенство  разширен състав  реал  реал мадрид  резерви  резултатност  рекорд  решаващи  ротации  сезон  серия  серхио рамос  статични положения  състав  титла  титуляри  тони кроос  точки  треньор  трофей  фактори  хамес родригес  центриране  шампион  шампиони

Регистриран на: 07.10.2013, 15:00