Роналдо донесе Суперкупата на Юве

Роналдо нанесе решаващия удар с глава и взе първи трофей с Ювентус Снимка: Getty Images
Роналдо нанесе решаващия удар с глава и взе първи трофей с Ювентус

Ювентус взе своята осма Суперкупа на Италия след победа с 1:0 над Милан във финала, провел се в Саудитска Арабия.

С гол на Кристиано Роналдо в 61-ата минута фаворитът в срещата грабна успеха, а самият Роналдо взе първия си трофей с екипа на "бианконерите".

През повечето време Милан се противопоставяше умело на съперника, но не успя да поднесе изненада, след като остана и с човек по-малко в последните минути. Най-обсъжданият футболист преди мача Гонсало Игуаин остана резерва и се появи в игра през последните 20 минути.

Първото полувреме предложи напориста игра от двата тима, но Ювентус показа по-високата си класа и създаде повечето опасности.

Изстрели на Дъглас Коща и Жоао Кансело минаха опасно близо до гредите на Донарума, а за Милан Чалханоглу накара Шчезни да се намесва.

В началото на втората част дойде златният шанс за "росонерите", но Патрик Кутроне нацели горната греда с мощен шут. В 58-ата минута Кристиано Роналдо напомни за себе си с изстрел, който Донарума спаси, а три минути по-късно португалецът откри резултата.

Миралем Пянич прехвърли защитата на Милан, Роналдо някак се измъкна на ръба на засадата и с глава преодоля Донарума за 1:0.

В 74-ата минута надеждите на Милан съвсем увехнаха заради много грубо влизане с бутоните на Франк Кеси, за което той получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Все пак преди края Милан стигна до ситуация, в която можеше да получи дузпа за влизане на Емре Джан.