Дортмунд избяга от опасната зона

Дортмунд най-после донесе радост на феновете си у дома. Снимка: Getty Images
Дортмунд най-после донесе радост на феновете си у дома.

Борусия Дортмунд се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата след 4:2 у дома над Майнц в първия двубой от кръга. Успехът е втори пореден за вестфаленци и първи пред собствена публика за 2015-а.

Мачът тръгна лошо за домакините, които инкасираха гол още в 1-а минута след точно попадение на Елкин Сото. Резултатът се запази до края на първата част, но веднага след почивката Дортмунд натисна и за 5 минути обърна развоя на мача.

В 50-а минута Невен Суботич изравни резултата след центриране от корнер на Шмелцер, а в 55-ата минута Марко Ройс даде преднина на "жълто-черните".

В следващата атака Майнц отново изравни чрез Юнус Мали. Играчите на Дортмунд намериха сили и след голове на Пиер-Емерик Одамеянг в 71-а минута и на Нури Сахин в 78-а измъкнаха ценната победа.

Изключителен мач изигра звездата на Дортмунд Марко Ройс, който тази седмица поднови договора си с клуба. Освен с гол Ройс се отчете и с асистенция за гола на Обамеянг.