Челси отново се изложи, топ 4 се изплъзва

Ричарлисон и Гилфи Сигурдсон отбелязаха головете за успеха на Евертън Снимка: Getty Images
Ричарлисон и Гилфи Сигурдсон отбелязаха головете за успеха на Евертън

Челси допусна нов разочароващ резултат във Висшата лига и отстъпи с 0:2 на Евертън на "Гудисън Парк".

Домакините взеха трите точки с две попадения след почивката, а за лондончани място в топ 4 става все по-трудно постижимо.

През първата част Челси надигра "карамелите", но не успя да вкара. Джордан Пикфорд на няколко пъти се намеси, после Еден Азар уцели гредата, а гол на Педро не беше признат заради засада.

В началото на второто полувреме обаче Евертън поведе. Кепа спаси изстрел на Калвърт-Люин, но Ричарлисон направи добавка с глава за 1:0.

В 71-ата минута Маркос Алонсо настъпи Ричарлисон в пеналта и реферът свири дузпа за Евертън. Кепа отрази шута на Гилфи Сигурдсон от бялата точка, но топката се върна в исландеца, който направи лесна добавка за 2:0.

Челси се изнесе по-напред в търсене на обрат, но в предни позиции идеи липсваха.

В 80-ата минута Тио Уолкът можеше да покачи на 3:0, Кепа обаче спаси удара му. На другата врата резервата Хъдсън-Одой накара Пикфорд да се намесва. В края и Оливие Жиру пропусна.

В класирането Челси остава на 6-о място с 57 т. Пред "сините" е Манчестър Юнайтед с 58, Арсенал с 60 и Тотнъм с 61. И трите конкурента за топ 4 обаче са с мач по-малко.