Напрегнато равенство на Ел Класико, Барса и Реал ще решават всичко в реванша

Малком изигра добър мач за Барселона и отбеляза изравнителния гол Снимка: Getty Images
Малком изигра добър мач за Барселона и отбеляза изравнителния гол

Барселона и Реал Мадрид завършиха 1:1 в първото Ел Класико от полуфиналите за Купата на краля.

Вечните съперници разменяха удари в атрактивен и напрегнат двубой на "Камп Ноу", който не излъчи победител и остави развръзката за реванша.

Невъзстановеният от контузия Лионел Меси беше резерва за домакините и се появи в игра за последния половин час, а без него Барса определено изпитваше някои проблеми - макар да създаде доста положения пред Кейлор Навас.

Реал поведе още в 6-ата минута след грешки на няколко футболисти на Барса. При центриране отляво Жорди Алба увисна, Бензема пое топката и бързо изпрати към Лукас Васкес, който отблизо засече за 1:0.

В следващите минути "кралете" изглеждаха по-опасният тим на терена и контраатаките им бяха обещаващи, но Винисиус на няколко пъти не взе верните решения в решителните моменти.

Атаките на Барселона обаче също ставаха все по-опасни и Малком пропусна сам срещу Навас, после Иван Ракитич стреля в гредата с глава, а Луис Суарес също затрудни вратаря на гостите.

В 57-ата минута "блаугранас" стигнаха до равенството с попадение на Малком. Навас излезе и се намеси добре при поредната опасна атака на Барса, но топката стигна до Малком и той вкара преди стражът да е успял да стигне обратно до вратата си.

Малко по-късно в игра влезе Лео Меси, а Сантяго Солари от своя страна вкара Гарет Бейл.

До края атаки в двете посоки също не липсваха, но повече голове нямаше и съперниците ще определят финалиста в турнира на реванша, който ще се изиграе на "Бернабеу" на 27 февруари.