Първа загуба за България при Петев

Хакан Чалханоглу ликува със съотборниците си след като ни вкара 2 гола.

Българският национален отбор по футбол загуби за първи път откакто Ивайло Петев е треньор. Нашите паднаха 0:4 от Турция в контрола играна в Касъмпаша. Мачът бе част от подготовката на двата футболни отбора преди европейските квалификации идния уикенд. И четирите гола паднаха след почивката. По два пъти се разписаха Хакан Чалханоглу и Бурак Йълмаз.

Селекционерът на България Ивайло Петев загуби за първи път откакто пое тима. Той все още няма победа в трите мача, в които е водил националния тим.

Петев пусна като титуляри Божидар Митрев на вратата и Илиян Мицански на върха на атаката. Треньорът на турците Фатих Терим заложи на четирима играчи на Бурсаспор в титулярния тим. Имаше и дебют за Ясън Озтекин и Емре Ташдемир.

Около 2000 души дойдоха да гледат контролата. Турция играе срещу Казахстан в следващия си официален мач, а България среща Малта.

Нашите започнаха по-добре, но след 15-ата минута турците овладяха инициативата. Добри спасявания на Митрев и няколко пропуска на съперника оставиха резултата 0:0. до почивката. През първото полувреме националите ни удариха гредата, а съдията подмина претенции за дузпа срещу Попов. Имаше и отменен гол на Мицански заради засада, като преценката на рефера Маса от Италия бе точна.

След паузата обаче Митрев капитулира. Два гола за 5 минути вкара звездата на Байер Леверкузен Хакан Чалханоглу. Той първо откри резултата с прекрасен удар от фаул, а след това нашите сами осигуриха втория му гол.

Митрев подаде към Бодуров, който реши да върне на вратаря, но подаде слабо. Това позволи на Бурак Йълмаз да стигне първи до топката и въпреки намесата на Митрев, Чалханоглу вкара с добавка в празната врата за 2:0.

След това дойдоха минутите на Бурак Йълмаз. Той първо засече подаване на Арда Туран отляво, а след това с хубав фалцов удар в далечния ъгъл направи крайното 4:0.