Реал показа мощ и дръпна на Барса и Севиля

Ковачич записа гол и асистенция, а Реал се откъсна пред преследвачите си на върха в Ла Лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи с класическото 3:0 Реал Сосиедад на "Бернабеу" в 20-ия кръг на Ла Лига.

Така Кралския клуб се възползва от грешните стъпки на преследвачите си Севиля и Барселона и увеличи аванса си на върха в класирането.

След няколко добри положения и за двата тима през първото полувреме, домакините откриха резултата чрез Матео Ковачич. При бърза комбинация Кристиано Роналдо изведе хърватина сам срещу вратаря и той прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 51-ата минута двамата си размениха местата и този път Ковачич изведе Роналдо, а CR7 покачи на 2:0 с красиво копване на топката над вратаря.

В 74-ата минута Иниго Мартинес от гостите беше изгонен за втори жълт картон, а осем минути по-късно Мората вкара последния гол в мача с глава.

Реал Мадрид вече има 4 точки аванс на първото място пред Барселона и Севиля, като все още е и с мач по-малко.