Барселона се спъна и срещу Валенсия

Суарес асистира за гола на Меси, но като цяло изглеждаше тромаво на върха на атаката Снимка: Getty Images

Барселона продължава да изпитва трудности в Ла Лига и завърши 1:1 при гостуването си на Валенсия.

Това е четвърти пореден мач за първенство, в който Барса не успява да победи и така лидер в класирането изненадващо се оказва Севиля с 16 т.

Следват Барселона и Атлетико Мадрид с по 15, а Реал Мадрид е с 14 след загубата от Алавес вчера.

Още във 2-ата минута на днешния мач Жерар Пике направи поредния си гаф в защита напоследък, отигра лошо с глава след корнер за Валенсия и Есекиел Гарай довкара във вратата - 1:0 за домакините.

В следващите минути Валенсия направи още няколко добри атаки, а Барса трудно влезе в мача. В 23-ата минута обаче блесна геният на Лео Меси, който направи двойно подаване с Луис Суарес и с идеален удар с левия крак до гредата направи 1:1.

До края на срещата положенията не бяха много, а постепенно изградените атаки на каталунците рядко носеха опасност. Домакините чакаха своя шанс на контраатака, но влагаха усилия предимно за да се защитават солидно.