Гуардиола, най-накрая, стигна Моуриньо

Пеп Гуардиола спечели 25-ия трофей в кариерата си като треньор Снимка: Getty Images
Пеп Гуардиола спечели 25-ия трофей в кариерата си като треньор

Манчестър Сити победи Челси след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите) във финала за Купата на лигата и спечели трофея за втора поредна година и за общо шести път в историята си.

Това беше четвърта купа за Гуардиола във времето му начело на Сити и общо 25-а в кариерата, като каталунецът има още 14 с Барсеона и седем с Байерн Мюнхен.

По този начин 48-годишният Пеп се изравни осем години по-възрастния Моуриньо, който през декември бе уволнен от Манчестър Юнайтед, по спечелени трофеи в Топ 5 първенствата на Европа.

На трето място сред действащите специалисти в големите лиги на Стария континент се нарежда старши-треньорът на Наполи Карло Анчелоти с 20 трофея.

Манчестър Сити все още продължава битката си на три фронта. „Гражданите“ изостават на точка зад лидера Ливърпул във Висшата лига след равенството на „червените“ 0:0 срещу Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“.

В същото време, Сити е на четвъртфинал за ФА Къп, където ще се изправи срещу Суонзи, а на осминафиналите в Шампионската лига взе аванс от 3:2 срещу Шалке 04 преди реванша на „Етихад“ на 12 март.