Ливърпул на финал след драма със Стоук

Ливърпул и Стоук се бориха здраво, но в крайна сметка на "Уембли" отиват "червените".

Стоук Сити успя да заличи изоставането си от един гол след 0:1 на своя "Британия" срещу Ливърпул, но в крайна сметка "червените" се класираха за финала на турнира за Купата на Лигата след победа с дузпи.

"Грънчарите" вкараха единствения гол на "Анфийлд" в края на първото полувреме. След хубава комбинация топката бе изнесена в половината на Ливърпул, Боян Къркич пусна отличен извеждащ пас за Марко Арнаутович, който отблизо засече кълбото в мрежата за 0:1, но повторенията показаха, че е бил в засада.

През второто полувреме след удар на Фирмино топката се отби н гредата, а в продълженията и двата отбора имаха шансове да решат двубоя в своя полза.

Но нов гол не падна и се стигна до дузпи. Вратарят на домакините Миньоле спаси удар на бившия нападател на Ливърпул Питър Крауч, но след това и Емре Джан сбърка.

Последва размяна на точни удари, за да се стигне до седмата дузпа за "грънчарите", която бе поверена на Муниеса. И този път обаче Миньоле предугади удара на испанеца и спаси.

След това съдбата на мача бе поверена в краката на Джо Алън, който с прецизен удар отбеляза за крайното 6:5 за Ливърпул и така подпечата класирането на тима си на финала, където очаква Евертън или Манчестър Сити.