Миналогодишният хит на Бундеслигата удари Байерн

Тимо Вернер вкара победния гол Снимка: getty
Тимо Вернер вкара победния гол

Байерн Мюнхен записа трета загуба от началото на сезона в Бундеслигата и отстъпи на РБ Лайпциг с 1:2 като гост.

Така баварците ще отложат с малко празненствата за поредната титла, макар че остават с цели 17 т. аванс на върха пред втория Шалке.

Хитът от миналия сезон в Германия РБ Лайпциг записа първа победа над Байерн в кратката си история и напълно си я заслужи. Гостите поведоха още в 12-ата минута чрез Сандро Вагнер, който заместваше оставения на скамейката Роберт Левандовски.

В 37-ата минута обаче Наби Кейта изравни и така приключи едно полувреме, в което домакините напълно надиграха именития противник.

Предимството им продължи и след почивката, когато Тимо Вернер направи 2:1 и след това пропусна да отбележи и трети гол.

Байерн не беше губил в първенството от 25 ноември, когато отстъпи на Борусия Мьонхенгладбах.