Лаказет разплака Ливърпул, който докосваше победата на "Емиратс"

Лаказет подели точките с гол в 82-рата минута.
Ливърпул бе на няколко минути от така важните три точки.

Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в супер дербито от 11-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци се виждаха като победители 7-8 минути преди края на редовното време, но Александре Лаказет подели точките със страхотно изпълнение, след като преди това Джеймс Милнър бе извел гостите напред след час игра.

Арсенал вече 14 мача не познава загубата във всички турнири, а Ливърпул няма поражение от началото на кампанията в Премиършип.

Мачът започна на много високи обороти, като в 18-ата минута Арсенал беше близо до това да вземе аванс. Обамеянг центрира от дълбочина, Алисон излезе, но Мхитарян спечели битката за високата топка, която обаче премина встрани.

Минута след това Ливърпул организира най-добрата си атака до момента. Милнър изведе Фирмино, който прехвърли Лено, но топката срещна напречната греда, след което Мане вкара отблизо. Попадението обаче бе отменено заради маркирана засада на сенегалеца. В края на полувремето Ван Дайк засече с глава дълбоко центриране от фаул, но топката срещна гредата.

Първият гол падна в 61-вата минута, когато Мане проби по левия фланг, след което центрира остро. Лено не се намеси добре и прати топката на пътя на Милнър, който стреля силно във вратата - 1:0.

Арсенал имаше възможност да изравни само две минути след това, но Алисон спаси удар на Торейра от 15 метра.

В 69-ата минута минута сантиметри не достигнаха на Мане да засече центриране на Салах отляво. Малко след това Фирмино стреля с глава, но топката премина встрани от вратата на Лено, който не помръдна.

Пет минути след това отбраната на Арсенал изпусна Ван Дайк при един корнер. Холандецът засече с глава, но Лено реагира блестящо и изби над вратата.

В 82-рата минута Лаказет получи много добър извеждащ пас от Иуоби. Алисон излезе да пресрещне нападателя, но не успя да се намеси. След това обаче стражът на Ливърпул не се върна към вратата си, а Лаказет се обърна и стреля много прецизно в далечния ъгъл за крайното 1:1.