Парма шокира Ювентус въпреки геройствата на Роналдо | sportcafe.bg

Парма шокира Ювентус въпреки геройствата на Роналдо

02.02.2019, 23:10 (обновена 02.02.2019, 23:45)
Ювентус - Парма 3:3

С двата си гола Роналдо поведе при реализаторите в първенството, но Юве пусна леки голове и показа, че не се намира в добра форма

Ювентус и Парма завършиха 3:3 в Торино в голов спектакъл от Серия "А".

В драматичния развой на мача Юве изпусна победата, въпреки че водеше с 2:0 и с 3:1, а героят за Парма Жервиньо отбеляза изравнителния гол в 93-ата минута.

Кристиано Роналдо отново беше водещата фигура за шампионите и с два гола и асистенция понесе тима си към победата. Юве обаче отново допусна леки голове в отсъствието на контузените защитници Киелини, Бонучи и Бардзали и показа, че загубата с 0:3 от Аталанта за Купата на Италия не е била случайна.

Роналдо откри в 36-ата минута след силен удар от пеналта и лек рикошет. В 62-ата минута португалецът свали с глава на Даниеле Ругани, който от въздуха покачи на 2:0.

Само две минути по-късно Антонио Барила върна Парма в мача, засичайки с глава дълго центриране. И след още две минути пак "бианконерите" нанесоха удар - Роналдо майсторски оползотвори центриране на Манджукич отдясно и също с глава отново даде два гола преднина на Ювентус.

Дойдоха и моментите на Жервиньо, който в 74-ата минута намали с технично изпълнение с пета в наказателното поле и рикошет в Ругани.

В самия край Парма направи нова добра атака и Жервиньо завърши със силен изстрел право във вратаря Перин, който отклони топката, но тя все пак влезе във вратата за крайното 3:3.

Така Юве загуби две точки от преднината си на върха в класирането. По-рано Наполи отнесе Сампдория с 3:0 и така разликата между първия и втория в подреждането вече е 9 т.

Oще: cr7  антонио барила  бианконерите  геройства  голмайстори  даниеле ругани  жервиньо  защита  италия  кристиано роналдо  наполи  парма  роналдо  серия а  торино  форма  шокира  юве  ювентус