Арсенал се развихри без Санчес, Юнайтед спечели минимално

Лаказет вкара за 4:0 след асистенция на Йозил, а Арсенал сложи край на серията си от 5 мача без победа във всички турнири Снимка: Getty Images

Арсенал и Манчестър Юнайтед постигнаха победи в днешните си мачове от 24-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" надделяха с 4:1 в лондонския сблъсък с Кристъл Палас, а възпитаниците на Жозе Моуриньо взеха минимално с 1:0 гостуването на Бърнли.

На своя "Емирейтс" Арсенал започна ударно без звездата Алексис Санчес, който очаквано остана извън групата заради предстоящия му трансфер. Играчите на Венгер вкараха четирите си гола още до 22-ата минута.

Начо Монреал откри резултата с глава в 6-ата минута, а после асистира за следващите два гола - на Алекс Иуоби и на Лоран Косчелни. Така след 13 минути игра домакините вече имаха комфортна преднина.

В 22-ата минута Йозил подаде с пета на Александър Лаказет, който покачи на 4:0. Малко след 30-ата минута дойде и лошата новина за Арсенал, тъй като героят до този момент Начо Монреал напусна заради контузия.

В 77-ата минута Лука Миливойевич отбеляза с удар от въздуха почетния гол за Палас.

По същото време Манчестър Юнайтед успя да излъже Бърнли на "Търф Моор" с гол на Марсиал в 54-ата минута.

Французинът се разписа с безпощаден удар след отличен пробив и асистенция на Ромелу Лукаку. Останаха обаче съмнения за нарушение на Лукаку при отнемането на топката.

В останалото игрово време Юнайтед никак не впечатли, а домакините изпуснаха няколко добри шанса за изравняване.