Челси излъга Палас в лондонското дерби и подгони Тотнъм

30.12.2018, 14:26 (обновена 30.12.2018, 16:00)
канте

Канте отбеляза гола на победата за Челси.

С гол на Нголо Канте Челси победи Кристъл Палас с 1:0 като гост в лондонско дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Така "сините" се доближиха само на две точки от второто място, което се заема от Тотнъм.

Манчестър Сити пък е с точка пред тима на Маурицио Сари, но и мач по-малко, тъй като по-късно гостува на Саутхемптън.

След нулево първо полувреме, Челси реши мача в 51-вата минута след хубаво попадение на Канте.

Давид Луис прати хитър пас към французина към дузпата, халфът овладя на гърди и прати топката във вратата на Висенте Гуаита.

През първата част Палас имаше късмет, след като на два пъти топката срещна гредите след удари на Вилиан и Баркли, а гол на Жиру бе отменен заради засада.

През втората част не бе зачетено още едно попадение на френския национал, като този път засадата бе много спорна.

В крайна сметка това не оказа влияние на изхода на мача и Челси си тръгна с трите точки от "Селхърст парк".

Oще: висша лига  кристъл палас  маурицио сари  нголо канте  челси