Барса разкъса Бетис за едно полувреме

Барса разкъса Бетис за едно полувреме Снимка: ge

Барселона се възстанови по перфектен начин след загубата с 0:1 от градския съперник Еспаньол за Купата през седмицата и разби Бетис като гост с 5:0, записвайки шестата си поредна победа в Ла лига.

Лионел Меси и Луис Суарес вкараха по два от гола за успеха, след като Иван Ракитич бе открил резултата. Всичките четири попадения паднаха след почивката.

Иван Ракитич откри резултата минута преди да изтече час игра. Хърватинът бе изведен сам срещу стража на Бетис след образцова контраатака и без проблеми мушна топката под плонжа му.

В 64-тата Лео Меси наказа нова грешка в защитата на домакините и отблизо разстреля Адан, а още пет минути по-късно Луис Суарес засече центриране на Ракитич и от воле направи резултата класически.

10 минути по-късно Меси отбеляза втория си гол за вечерта, преминавайки без проблеми през двама бранители в бяло и зелено и плъзвайки топката в долния десен ъгъл на вратата.

В последните секунди на редовното време Барса направи резултата 5:0, а автор на петото попадение бе отново Суарес, възползвайки се от аситенция на Меси.

С победата Барса събра 54 точки и отново е на 11 предвтория Атлетико Мадрид, а разликата с четвъртия Реал отново е 19 точки. Бетис падна с една позиция надолу и вече е 11-и с 27 точки.