Резервата Обамеянг донесе десета поредна победа на Арсенал

Йозил изнесе много силен мач, а поредните победи на Арсенал станаха десет Снимка: Getty Images
Йозил изнесе много силен мач, а поредните победи на Арсенал станаха десет

Арсенал постигна десета поредна победа във всички турнири и надви Лестър с 3:1 в последен мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" започнаха колебливо, но направиха пълен обрат и се изравниха по точки с Челси и Тотнъм, за да се доближат само на две точки от лидерите Ливърпул и Манчестър Сити.

Пиер-Емерик Обамеянг донесе успеха с двата си гола през втората част, а Ектор Бейерин завърши с актив от един автогол и две асистенции.

Лестър беше по-добрият тим в началните минути на "Емирейтс" и заслужено поведе след половин час игра. Бен Чилуел нахлу отляво и центрира остро, Бейерин протегна крак и отклони в собствената си врата - 1:0 за гостите.

В самия край на полувремето Арсенал стигна до много важен изравнителен гол след подаване на Бейерин отдясно и точен завършващ удар на Месут Йозил с левия крак - 1:1.

След почивката домакините наложиха силен натиск и в 63-ата минута Обамеянг направи 2:1 две минути след влизането си в игра, а подаването отново беше на Бейерин. В 66-ата минута тимът на Унай Емери направи още по-красива атака, при която Йозил изведе Обамеянг с външен фалц и габонецът нямаше как да сбърка за 3:1.

Така класирането в Премиършип става крайно интересно, като пет отбора са събрани на върха в рамките на две точки - Ливърпул и Манчестър Сити имат по 23, а Тотнъм, Челси и Арсенал по 21.