Като Меси: Дибала бе изгонен в дебюта си за Аржентина

Пауло Дибала бе изгонен в първия си мач като титуляр за националния отбор на Аржентина
Лионел Меси донесе победата на Аржентина при завръщането си в националния. Коварен удар на нападателя извън наказателното поле тупна точно пред вратаря Фернандо Муслера за крайното 1:0.

Аржентина победи Уругвай с 1:0 в световна квалификация за Мондиал 2018 и се изкачи на върха в групата на зона Южна Америка.

Единственото попадение в срещата отбеляза Лионел Меси в 43-тата минута. Меси се разписа при завръщането си в националния, два месеца след като обяви оттеглянето си след загубата на финала на Копа Америка.

В края на първата част Пауло Дибала получи втори жълт картон за брутално нарушение срещу Матиас Корухо и бе изгонен в първия си старт с националната фланелка.

Нападателят на Ювентус не успя да сдържи сълзите си и напусна терена, успокояван от съотборниците си, докато Лео Меси не спря да спори със съдията.

Звездата на Барселона много добре знае какво изпитваше Дибала, тъй като бе изгонен в дебюта си през 2005-а. Меси се появи като резерва в 63-тата минута в контрола срещу Унгария само за да бъде изгонен с директен червен картон две минути по-късно.

В крайна сметка, Аржентина успя да удържи аванса си и с 10 човека през второто полувреме и вече има 14 точки на върха. Уругвай, Колумбия и Еквадор са с по 13, а Бразилия и Парагвай имат по 12.

Първите четири отбора от зона Южна Америка се класират директно за Мондиал 2018, а петият играе бараж.