Хеттрик на Азар донесе обрат на Челси, трета поредна победа за Арсенал

Челси се движи перфектно от началото на сезона Снимка: Getty Images
Челси се движи перфектно от началото на сезона

С хеттрик на Еден Азар Челси направи пълен обрат срещу гостуващия Кардиф и победи с 4:1 в мач от петия кръг на Висшата лига.

Гостите нанесоха удара си в 16-ата минута, когато след статично положение топката беше свалена към Сол Бамба и той я засече във вратата на Кепа. Още до почивката Челси поведе с две попадения на белгийската си звезда. Азар първо изравни с хубав диагонален удар в 37-ата минута, а в 43-ата имаше и късмет, защото рикошет в бранител при шута му изигра решаваща роля за 2:1.

През втората част Азар оформи хеттрика си от дузпа, докато Уилиан стана автор на последния гол в мача.

Победата изстрелва Челси на първо място с пълен актив от 15 т. и по-добра голова разлика от Ливърпул.

По същото време Арсенал постигна трета поредна победа в шампионата и спечели с 2:1 гостуването на Нюкасъл.

С два бързи гола след почивката "артилеристите" си осигуриха комфортна преднина. Първо Гранит Джака вкара от фаул в 49-ата минута, а в 58-ата Месут Йозил покачи на 2:0 в своя мач номер 200 за тима.

В края Киаран Кларк върна един гол за домакините.

Шампионът Манчестър Сити постигна безпроблемен успех с 3:0 над гостуващия Фулъм.

Още във втората минута Лерой Сане даде преднина на "гражданите", засичайки подаване на Фернандиньо. До почивката Давид Силва покачи на 2:0, а в началото на второто полувреме Рахийм Стърлинг отблизо направи 3:0 след центриране на Агуеро.

Манчестър Сити събра 13 т. и продължава да се движи на два пункта от първото място.