Роналдо и Бейл бележат, Реал прекърши Хетафе

Кристиано Роналдо с нови два гола за Реал Мадрид Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо с нови два гола за Реал Мадрид

Реал Мадрид се върна на победния път след загубата с 0:1 от Еспаньол през седмицата и се наложи с 3:1 над Хетафе в мач от 27-ия кръг на Ла лига.

Кристиано Роналдо зарадва "Сантяго Бернабеу" и се разписа на два пъти за успеха, след като преди това Гарет Бейл бе отрил резултата.

Уелсецът даде аванс на домакините в 24-тата минута, а Роналдо удвои аванса на "кралете" точно преди почивката.

Три минути след началото на втората част гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Мауро Арамбари бе изгонен за втори жълт картон за глупаво нарушение, при което удари в лицето Начо при борба за една топка.

В 64-тата минута Хетафе получи правото да изпълни дузпа, след като реферът отсъди нарушение на Начо срещу Хорхе Молина, въпреки че бранителят на Реал игра първо с топката. Франсиско Портийо не сбърка от бялата точка и намали резултата.

Реал веднага се втурна да търси трети гол и само две минути след гола на Портийо попадение на Роналдо бе отменено, след като съдийската бригада видя нарушение на португалеца.

Все пак, Кристиано отбеляза второто си попадение, засичайки с глава центриране на Марсело отляво, с което и осигури трите точки за Мадрид.

С победата Реал има вече 54 точки, но остава на третото място, на седем зад Атлетико Мадрид и на цели 12 зад лидера Барселона. Хетафе е 10-и с 36.

В неделя вечер е големият сблъсък на кръга, в който Барса приема Атлетико, а при евентуална победа на "дюшекчиите", разликата между двата тима на върха ще се стопи до само две точки девет кръга преди края на сезона.