Велик Реал подобри рекорд на Барселона

13.01.2017, 00:10 (обновена 13.01.2017, 00:15)
реал мадрид, севиля

Реал увеличи серията си без загуба на 40

Севиля не успя да сложи край на серията без загуба на Реал Мадрид. „Кралете” издрапаха до 3:3 в 1/8-финалния реванш на „Рамон Санчес Писхуан” и след общ резултат 6:3 продължават напред за Купата на краля.

Това бе 40-и последователен мач без поражение за Реал във всички турнири, като така „белите” подобриха рекорда от 39, поставен от Барселона през 2015/16.

Рекордът за поредни мачове без загуба в Европа се държи от Ювентус от сезон 2011/12, когато с Антонио Конте начело „старата госпожа” не загуби в 43 последователни двубоя.

Последната загуба за Реал дойде след 0:2 срещу Волфсбург в Шампионската лига на 6 април миналата година.

Севилци имаха шанс да сложат край на тази серия, но гол в добавеното време на Карим Бензема спаси Реал.

Автогол на Данило откри резултата още в 10-ата минута, но малко след почивката Марко Асенсио изравни след прекрасен самостоятелен пробив, преминавайки през почти целия терен.

Стеван Йоветеич и Ибора дадоха два гола аванс на Севиля и надежда, че могат да обърнат общия резултат, но гол от дузпа на Серхио Рамос в 83-тата и този на Бензема по-късно доведоха нещата до 3:3.

Oще: автогол  барселона  данило  дузпа  зинедин зидан  карим бензема  купа на краля  марко асенсио  реал мадрид  рекорд  севиля  серхио рамос