Съмнявахте ли се в Ботев?

Анисе бе сменен 20 минути преди края, а преди това получи жълт картон.

Ботев не бърза... Уверен е, изчаква момента и нанася тежкия си удар. Цял мач "канарите" мачкаха съперника, но десертът бе сервиран в последните минути. Както се полага на изискана вечеря... И 12-13 хиляди останаха доволни и сити - очаквано и оправдано на "Лазур" в Бургас, който лудееше, куфееше и пееше!

2:0 над босненския Жрински и мисъл за елитния немски Щутгарт.

Господи, какви дни за Тодор Неделев! След като разплака Левски миналия уикенд, най-перспективният млад футболист у нас поведе своите и в Европа. Десерт с черешка...

Първото попадение реализира Мариян Огнянов в 80-та минута. Футболист на Жрински изрита топката в Йордан Христов, а рикошетът изведе бившият футболист на Левски и той бе безпогрешен.

Неделев оформи крайното 2:0. Той получи отличен извеждащ пас от Борис Галчев и останал очи в очи със стража на гостите хладнокръвно реализира.

Мъри се радваше - публиката аплодираше. Един достоен минифинал на едно достойно европредставяне...

БОТЕВ ПД - ЖРИНСКИ 2:0

1:0 Огнянов 80
2:0 Неделев 88

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Стаховяк, Христов, Грънчаров, Спрокел, Минев (90-Артур Енрике), Галчев, Иршак, Неделев, Огнянов, Анисе (69-Костов), Ромарио (58-Луис Педро)

ЖРИНСКИ: Душкович, Раделич, Миличевич, Бркович, Църнов (85-Попович), Кантар, Муминович (58-Пекич), Савич (70-Сцепанович), Аничич, Джурич, Симеунович

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Галчев, Неделев, Анисе (Ботев); Кантар, Савич, Раделич (Жрински)