Англия пренаписа историята и шокира Испания в супермач

Киърън Трипиър е награбил Стърлинг след първия гол в мача Снимка: Getty Images
Киърън Трипиър е награбил Стърлинг след първия гол в мача

Англия изненада неприятно Испания в Севиля и спечели паметна победа с 3:2 в Лигата на нациите.

С два гола на Рахийм Стърлинг и един на Маркъс Рашфорд, "трите лъва" наказаха немарливия в защита съперник още през първото полувреме, а след почивката домакините тръгнаха на щурм и успяха да върнат две от попаденията, но за повече не им стигна времето.

Това е първа домакинска загуба на "Ла фурия роха" в официален двубой от 15 години насам и първо поражение под ръководството на Луис Енрике, докато Англия не беше побеждавала на испанска земя от 1987 г.

Испания овладя топката от самото начало и подхвана натиск, но в 15-ата минута Англия откри резултата с брилянтна контраакция, при която Рашфорд изведе Стърлинг и играчът на Манчестър Сити завърши с мощен шут над Де Хеа за 1:0.

В 29-ата минута Хари Кейн се пребори за една топка и пусна идеален извеждащ пас към Рашфорд, който покачи на 2:0.

8 минути по-късно обърканата испанска защита съвсем заспа, а Кейн записа втора асистенция и намери Стърлинг, който отблизо направи 3:0.

През второто полувреме Испания беше близо до подвиг и създаде доста опасни ситуации, а интригата се завърна в 58-ата минута. Тъкмо влезлият като резерва Пако Алкасер затвърди добрата си форма и с глава след корнер намали на 1:3.

Няколко минути след това мачът се изнерви, тъй като вратарят на гостите Джордан Пикфорд направи страшна глупост и позволи на Родриго да му отнеме топката точно пред вратата му.

Пикфорд задържа откъсващия се съперник и изчисти кълбото, а Испания поиска дузпа, каквато съдията Шимон Марчиняк не отсъди.

В 7-ата минута от добавеното време Испания беше на сантиметри от втори гол, но Маркос Алонсо уцели гредата. Секунди по-късно друго центриране намери Серхио Рамос, който плонжира и с глава намали на 2:3.

Веднага след това обаче, реферът свири края на срещата и не даде никаква възможност на домакините да изравнят.

Така Англия се върна в борбата за първото място в група 4 от зона А на Лигата на нациите.

Испания продължава да е на върха с 6 т., но "трите лъва" вече имат 4. На дъното е Хърватия с 1.