Лукаку показа на Белгия пътя към финалната четворка

Лукаку вече има 45 гола с националната фланелка

С два гола на Ромелу Лукаку Белгия победи Швейцария с 2:1 като домакин и поведе в своята група 2 от зона А на Лигата на нациите.

В динамичен мач с доста интересни ситуации "червените дяволи" заслужиха успеха си, макар че той дойде едва в 84-ата минута.

Лукаку откри резултата в 58-ата минута след подавание на Тома Мюние, но 76-ата Марио Гавранчич изравни и изглеждаше, че Белгия ще изпусне победата въпреки преимуществото си.

Шест минути преди края Лукаку направи двойно подаване с Дрис Мертенс и отбеляза победния гол, с който белгийците събраха 6 т. на върха в групата.

Швейцария остава с 3, а последни са исландците с 0.