На 33 Бербатов чака дебют номер 7

Бербатов в най-ползотворния период от кариерата си - Манчестър Юнайтед. Там спечели 2 титли на Англия и стигна два финала в Шампионската лига. Дебютът му обаче бе със загуба в дербито с Ливърпул. Снимка: Getty Images
Монако очаква дебюта на новия си нападател, взет на 31 януари. Ние също можем да го гледаме, мачът с ПСЖ е в неделя от 22 часа по btv action.
Дългокосото момче от ЦСКА. Тази 1999 г. ни се струва толкова далечна...
Радост с Байер Леверкузен, където път му даде Берти Фогтс.
Култов герой за Тотнъм, където наниза 46 гола за два сезона.
Звезда от световен мащаб - Манчестър Юнайтед, титли, купи и внимание от медиите. Снимка: getty images
Фулъм не се оказа силен ход в кариерата му, а дебютът бе направо кошмарен - 0:3 от Уест Хем.
Рекордьорът по голове за България тръгна в националния с попадение срещу великия Петер Шмайхел.

Едно ново начало на 33.

Димитър Бербатов е в групата на Монако и ще играе срещу ПСЖ в неделя вечер. Дали ще е титуляр, ще стане от скамейката, или просто ще усети духа на новия си тим в голямото дерби - работа на треньора.

Ако Клаудио Раниери знае историята на Бербатовите дебюти, няма да се колебае да го хвърли в боя.

От първия Бербатов дебют минаха 15 години.

На 3 март 1999 г. високото момче от Благоевград пристъпи към големия футбол, и то в какъв мач. Димитър Пенев го хвърли в дербито срещу Левски, което ЦСКА загуби с 2:3.

Минутка след влизането му като резерва, Бербатов асистира на Асен Букарев за втория гол и армейците имат надежда до края за равенство.

Две години без 2 месеца по-късно, на 10 февруари 2001 г. Димитър е пуснат от Берти Фогтс като резерва в мача Байер Леверкузен - Кьолн, което пак е дерби, само че на регионално ниво в Германия. При 2:1 за неговия тим, Бербатов прави 2 асистенции за 15-те си минути на терена - към Лусио и Оливер Ньовил, за крайното 4:1.

Мартин Йол му даде първо титулярно място във Висшата лига на 19 август 2006 г., но неговият Тотнъм претърпя поражение - 0:2 на терена на Болтън. Бербатов удари греда.

Сър Алекс Фъргюсън го хвърли в дълбокото в дебюта му за Манчестър Юнайтед на 13 септември 2008 г. в свирепото гостуване срещу Ливърпул на "Анфийлд". Бербатов асистира на Карлос Тевес в 3-ата минута за 0:1 но Юнайтед загуби с 1:2.

Пак Йол, холандският треньор, този път на Фулъм, го пусна като резерва след почивката в дебюта му срещу Уест Хем в лондонско дерби на 1 септември 2012-а. Резултатът вече бе 0:3 и Бербатов записа просто 45 минути с новите си съотборници, без да промени каквото и да е в сценария.

Сега идва шестият дебют...

Впрочем - седмият. Защото не бива да изпускаме влизането му като резерва в 63-ата минута на стадион "Паркен" в Копенхаген в световната квалификация Дания - България. На 11 октомври 2000 г. това бе официалният дебют на Бербатов за България.

20 минути след появата на терена, нападателят простреля Петер Шмайхел за крайното 1:1 и остави националния в играта за класиране на световното 2002.

15 години след първия мач с ЦСКА, вече на 33 г., Бербатов чака седмия си дебют.