Пеп: Браво на Уигън, имаха един удар във вратата

Манчестър Сити няма да може да се бори за четири трофея в края на сезона Снимка: Getty Images
Манчестър Сити няма да може да се бори за четири трофея в края на сезона

Джосеп Гуардиола бе изключително ядосан след отпадането от турнира ФА Къп. Неговият Манчестър Сити загуби с 0:1 като гост на Уигън и изхвърча от най-стария клубен турнир в света още в петия кръг.

"Гражданите" трябваше да играят цяло полувреме с човек по-малко, след като Фабиън Делф получи леко пресилен директен червен картон за опасно влизане в края на първата част. Реферът първо вдигна жълт на английския халф, но впоследствие реши да го изгони директно.

Култовият нападател Уил Григ, за когото се пеят песни още преди Евро 2016, вкара победния гол за Уигън.

"Браво на Уигън, имаха един удар във вратата. Опитахме всичко, но допуснахме една грешка, а тези мачове са като финал. Приемаме загубата.

Не съжалявам за начина, по който играхме, за представянето ни и за отдадеността ни. Оценявам играчите си за желанието, а не за резултата.

Уигън победи, поздравления, а сега на нас ни предстои кратка почивка, в която да се подготвим за финала за Купата на лигата", каза Гуардиола след мача.

Сити, който е убедителен лидер във Висшата лига с 16 точки преднина пред втория Манчестър Юнайтед, влезе в много тежка програма. "Гражданите" вече изиграха първите си два от общо осемте, които имат като програма в рамките на само месец.

В неделя ги очаква финал за Купата на лигата срещу Арсенал, а на 1 март отново имат мач с "артилеристите", но този път на "Емирейтс" в Премиършип. Само три дни по-късно пък приемат Челси, а още три след това е реваншът с Базел в Шампионската лига. Тежката програма приключва с гостуване на Стоук Сити на 12 март.