Челси отпразнува титлата с голов спектакъл

Футболистите подхвърлят във въздуха мениджъра Конте след края на мача Снимка: Getty Images
Футболистите подхвърлят във въздуха мениджъра Конте след края на мача

Челси си устрои голов спектакъл срещу Уотфорд в срещата от Висшата лига, в която отпразнува завоюваната шампионска титла.

В мача на "Стамфорд Бридж" шампионите победиха с 4:3 със състав почти изцяло от резерви. Цял мач изигра капитанът Джон Тери, който се отчете и с откриващия гол във вероятно една от последните си срещи за Челси.

Ветеранът вкара в 22-ата минута след разбъркване при корнер, но само две минути по-късно не успя да изчисти добре една висока топка и Етиен Капуе изравни за 1:1. В 36-ата минута отново след ъглов удар Аспиликуета направи 2:1 с плътен удар извън наказателното поле.

В началото на второто полувреме съперниците си размениха по един гол, като първо Миши Батушай направи 3:1 за Челси, а после Дарил Янмаат намали.

В 73-ата минута поредно объркване в защитата на Челси позволи на Стефано Окака Чука да направи 3:3, но две минути преди края на редовното време Уилиан намери много добре Сеск Фабрегас и от границата на наказателното испанецът стреля точно в ъгъла за 4:3.

В края Прьодл от гостите беше изгонен за втори жълт картон, а празненствата в Челси вече можеха да продължат.