Дежа вю: Съединение и загуба с 0:1 от Италия

Точно изпълнена дузпа на Де Роси донесе нова победа с 1:0 за Италия

Както точно преди две години, отново на деня на Съединението, България загуби от Италия като гост с 0:1 в Палермо, само че този път в евроквалификации.

Адзурите отново взеха своето, по италиански. С много пестене и с гол от дузпа на Даниеле де Роси още в шестата минута.

Тогава обаче, воденият от Любослав Пенев национален отбор, имаше няколко шанса за гол, но блестящите реакции на Буфон спасиха Скуадрата от загуба.

Тази вечер на „Ренцо Барбера” нямаше и помен от играта преди две години, въпреки че „лъвовете” играха по-силно от мача с Норвегия. Българите успяха да създадат едва три по-сериозни положения пред вратата на Буфон.

Един самостоятелен пробив и удар Мицански през първото полувреме предизвика блестяща реакция на италианския страж и един неточен удар на Неделев през второто – това беше.

А, да – и един далечен удар на Миланов в края, който обаче отново бе отразен от Буфон.

Петев бе направил две промени от загубата срещу Норвегия три дни по-рано, пускайки Веселин Минев на мястото на Бандаловски и Тодор Неделев на мястото на Манолев, но и това не даде кой знае какъв резултат.

Още в четвъртата минута италианците получиха дузпа, след като Веселин Минев фаулира Антонио Кандрева. Де Роси реализира отсъдената дузпа, но трябваше да пребива за навлизане на италиански футболист в наказателното поле. И при втория удар Де Роси реализира, въпреки че Митрев хвана ъгъла и остана на сантиметри от топката.

Това бе и най-интересният епизод от мача. В останалото време – Италия ни вкара в темпото си, спечели така важните три точки и излезе начело в групата, възползвайки се от загубата на Хърватия като гост на Норвегия с 0:2 по-рано тази вечер.

Малко след началото на втората част, и двата отбора останаха с човек по-малко на терена. Илиян Мицански влезе остро на Де Роси, настъпи го, италианецът му отвърна, след което и двамата получиха директни червени картони.

Така, след изиграване и на осмия кръг от евроквалификациите, Италия излезе начело в нашата група с 18 точки. Втори е Норвегия с 16, а трети – Хърватия с 15.

Ние оставаме на четвъртата позиция с осем, а до края можем да бъде изпреварени и от азерите, които имат шест. Поне, най-вероятно, ще завършим над Малта, които са последни с едва две.