Ван Перси е Избраният - 3 гола и Юнайтед е жив

Робин ван Перси триумфира - Юнайтед е на четвъртфинал с трите гола на холандеца!
Борусия успя да мине напред в турнира, въпреки че потрепери у дома срещу Зенит.

Робин ван Перси е Избраният в Манчестър Юнайтед. Холандецът заби три гола и "червените дяволи" елиминираха Олимпиакос с 3:0 в реванша от осминафиналите в Шампионската лига.

Резултатът донесе страхотен обрат на английския гранд, загубил 0:2 в Атина преди две седмици. И засега даде въздух и живот за съсипвания от критики шампион на Англия и мениджъра му Дейвид Мойс. Именно за Мойс е написан транспаранта "Избраният", който виси от трибуните на "Олд Трафорд" от миналото лято.

Ван Перси вкара от дузпа в 25-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме заби второ попадение след пас на Уейн Рууни. Веднага след почивката холандецът наниза трети гол, този път след пряк свободен удар.

Юнайтед в никакъв случай не беше впечатляващ, като нервни последни минути белязаха мача. Вратарят на домакините Давид де Хея направи 3 важни спасявания, за да не допусне така ценното за гърците попадение.

Още преди почивката гостите имаха шансове да отбележат гол на чужд терен, но... късметът този път бе с тима на Мойс. Нещо, което не може често да се каже за отбора през ужасния му сезон.

А в последните секунди се контузи и Ван Перси, който напусна на носилка и изглеждаше в притеснително състояние. Травмата на героя на мача изглеждаше в коляното, но колко е сериозна, вероятно ще се разбере в четвъртък.

Труимфалният момент за Юнайтед дойде точно 30 години без 2 дни след една от най-великите вечери на "Олд Трафорд". На 21 март 1984 г. "червените дяволи" обръщат след 0:2 в първия мач Барселона с 3:0 у дома. В състава на съперниците са Диего Марадона и Бернд Шустер, а герой за Юнайтед е Брайън Робсън.

Великият капитан бе в ложите в сряда вечер и се зарадва на обрата срещу Олимпиакос с феновете.

Юнайтед чака жребия в петък, където определено не е сред големите фаворити в турнира. Но... едва ли някой от тези фаворити иска за съперник "червените дяволи", независимо от формата и проблемите им.