7 причини за кризата в Реал

Как се стигна до кризата в Реал? Вижте 7 причини в галерията...
1. Слабостта пред гола

Фактът, че Лео Меси има равен брой голове, колкото целият отбор на Реал, е достатъчен атестат. „Кралете“ бяха на път да счупят рекорда на Сантос от 73 поредни мача с гол, но 27 удара към противниковата врата и дори със завръщането на Кристиано Роналдо обратно в състава, не успяха.
2. Страхът от „Бернабеу“

Както каза Иско след мача: „Ако Реал Мадрид не вкара ранен гол на „Бернабеу“, страхът започва да те обзема.“ Не е ясно дали заради напрежението от гирата пред собствена публика, или защото съперникът добива допълнително самочувствие, но Реал наистина понякога се мъчи на своя стадион. Всеки знак на притеснение по трибуните влияе на футболистите на терена.
3. Решенията на Зидан
Имайки предвид, че спечели седем титли в рамките на година и половина, едва ли може да се съмняваме в качествата на Зидан, но дори той прави грешки. Зизу извади Иско, за да пусне Марко Асенсио, оставяйки Кристиано Роналдо и Гаре Бейл на терена за пълните 90 минути. Дори по-голямата му грешка бе смяната на Лука Модрич в последните 20 минути. Снимка: Getty Images

4. Необузданото желание да търсят оправдание у съдията

Феновете на „Бернабеу“ от началото на сезона са вдигнали мерника на съдиите след наказанието от пет мача за Кристиано Роналдо след първия сблъсък за Суперкупата с Барса. В сряда вечер и играчите се подведоха и спореха с главния съдия за почти всяко негово решение, и дори още повече при опитите на вратаря на гостите Антонио Адан да бави времето.
5. Контузиите
Едно от обясненията за слабия старт на Реал са контузиите. Въпреки че има дълга скамейка, Марсело е поредният футболист, споходен от травма. Извън игра в момента са Тео Ернандес, Матео Ковачич и Карим Бензема, а Рафа Варан също пропусна мачове. Снимка: Getty Images

6. Високомерието след Суперкупата

След разгрома с 5:1 над Барселона за Суперкупата, Реал стана леко високомерен и сякаш победите трябваше да идват от само себе си, докато всички успехи в последната година и половина бяха плод на постоянен труд.
7. Допуснатите голове

Реал не успя да запази чиста мрежа в последните четири кръга, в които допусна цели пет попадения във вратата си. На моменти срещу Бетис отбраната на „кралете“ изглеждаше като на училищен отбор.

Само пет кръга се изиграха от началото на сезона в Примера дивисион, а шампионът Реал Мадрид вече изостава на цели седем точки зад Барселона.

Каталунците са безгрешни от началото на кампанията и са лидери в класирането с пълен актив от 15 точки.

И за да бъде сложена още сол в раната на „кралете“, медиите в Каталуния тръбят, че единствено Лионел Меси е вкарал точно толкова голове, колкото целия отбор на Реал за изминалите пет кръга – 9.

Само преди месец всичко изглеждаше перфектно на „Бернабеу“. Тимът бе защитил трофея си в Шампионската лига, бе победил Манчестър Юнайтед за Суперкупата на Европа и бе унизил Барса с общ резултат 5:1 за Суперкупата на Испания.

Какво се обърка?

Зинедин Зидан се опита да го обясни така: „През миналия сезон спечелихме някои мачове, които може би не заслужавахме. Този сезон е точно обратното.“

Едва ли обаче всичко е плод на случайността. В галерията ви представяме 7 обяснения на кризата в Реал.