Челси е шампион, неочакван герой донесе титлата

Батушай бележи скъпоценния гол, осигурил шампионския трофей на Челси Снимка: Getty Images
Батушай бележи скъпоценния гол, осигурил шампионския трофей на Челси

Челси е шампион на Англия за шести път.

"Сините" вече са недостижими на върха във Висшата лига след победа с 1:0 като гост на Уест Бромич - в оставащите двубои вторият Тотнъм няма как да стопи аванса им, който в момента е 10 т.

Миши Батушай отбеляза единствения гол срещу Уест Бромич в 82-ата минута и се превърна в малко очаквания герой за лондончани в мача.

Тогава Гари Кейхил отправи несполучлив удар, но топката стигна до Аспиликуета на фланга, испанецът центрира по земя и Батушай от непосредствена близост засече във вратата, за да вкара шампионския си гол.

Батушай беше влязъл от скамейката няколко минути преди това, заменяйки Педро Родригес.

Дотогава Уест Бромич оказваше сериозна съпротива и можеше да открие още преди да е изминала половин минута от началото. Куртоа обаче спаси удара с глава на Саломон Рондон.

След това Челси натисна, но гол така и не падаше. Фостър отрази шут на Виктор Моузес в началото на второто полувреме, а Уест Бромич също имаше две ситуации, при които Рондон и Насер Чадли не действаха достатъчно качествено, за да отбележат.

Така се стигна до гола десетина минути преди края, след който мениджърът на Челси Антонио Конте обезумя от щастие.

Празненствата на "сините" могат да започнат, а до края на първенството остава голямата интрига кой освен Челси и Тотнъм ще се пребори за място в топ 4.