Челси загуби първи точки и вече само Ливърпул е с пълен актив

Маурицио Сари остана разочарован след нулевото равенство с "чуковете".

Челси стигна само до 0:0 като гост на Уест Хем в лондонското дерби и загуби първи точки от началото на сезона. Така на върха остава еднолично Ливърпул, който е 6 от 6 след съботната класика над Саутхемптън и оглавява таблицата с два пункта пред Челси и шампиона Манчестър Сити.

"Сините" имаха предимство през целия мач, но не създадоха толкова много положения, като най-чистите бяха пропуснати от влезлия като резерва Алваро Мората.

"Чуковете" от своя страна доста трудно стигаха до вратата на съперника, а липсата на Арнаутович се усещаше.

В 23-тата минута Жоржиньо намери великолепно Жиру, но опитът на французина да стреля от воле бе неуспешен.

Тимът на Мануел Пелегрини като от нищото можеше да поведе след половин час игра. След поредния пробив на Фелипе Андерсон той намери Антонио, който стреля над вратата. Отново пред нападателя се откри отлична възможност малко по-късно. Бившият играч на Нотингам обаче прати топката право в Кепа от близко разстояние.

През втората част Оливие Жиру бе сменен от Мората и испанецът веднага се отчете с два сериозни пропуска. Това бяха и най-добрите положения за гостите от началото на двубоя.

В 78-ата минута Ярмоленко от Уест Хем пропусна да реши мача. Украинецът получи великолепно подаване от Снодграс и бе напълно непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В следващия кръг Челси приема Ливърпул в крайно интригуващ сблъсък.