Пак "бяла" мъка на "Бернабеу"! Унижение срещу Реал Сосиедад

Лукас Васкес е закрил лицето си след получаването на червения картон Снимка: Getty Images
Лукас Васкес е закрил лицето си след получаването на червения картон

Реал Мадрид записа още една издънка в Ла Лига и загуби с 0:2 от Реал Сосиедад на свой терен.

Така играчите на Сантяго Солари още нямат победа през 2019 г., след като стигнаха само до 2:2 с Виляреал преди три дни.

Сега "Белия балет" направи доста пропуски и даже игра с човек по-малко през последния половин час. Иско отново остана резерва и се появи след почивката, въпреки контузиите на Гарет Бейл и Марко Асенсио, а Винисиус Жуниор получи титулярно място.

Началото беше ужасно за домакините и във 2-ата минута се стигна до най-бързата дузпа за гостуващ тим на "Бернабеу" в историята на Ла Лига. Микел Мерино падна след съприкосновение с Каземиро, а Вилиан Жозе реализира от бялата точка - 1:0 за Реал Сосиедад.

До почивката Мадрид наложи сериозен натиск и пропусна изгодни положения чрез Бензема и Винисиус, а шут на Лука Модрич също беше спасен от вратаря Херонимо Руи.

Центриране на Лукас Васкес се удари в гредата след нова намеса на Руи, а второто полувреме започна с нова опасност пред неговата врата при ъглов удар и разбъркване.

В 61-ата минута Реал Мадрид остана с 10 души заради втори жълт картон на Лукас Васкес. Мачът стана двуостър и домакините можеха да получат дузпа за нарушение на вратаря Руи срещу Винисиус.

После Руи направи ново спасяване, но отсреща Куртоа също трябваше да се намесва срещу останалия очи в очи с него Янузай.

В 83-ата минута гостите нанесоха втория си удар, възползвайки се от оголената защита на "кралете". Центриране намери непокрития Рубен Пардо, който с глава разстреля Куртоа за 2:0. В 93-ата минута гостите изпуснаха ново 100-процентово положение.

В класирането Реал Мадрид е на пета позиция с 30 т. и може да изостане на 10 от лидера Барселона, ако каталунците спечелят своя мач срещу Хетафе по-късно тази вечер.