Обамеянг е играч на Арсенал Снимка: Getty Images
Обамеянг е играч на Арсенал

Всичко около сделката по пристигането на Пиер-Емерик Обамеянг изглежда уредено. Дори Арсен Венгер го каза.

Очаква се „артилеристите“ да платят 60 милиона паунда за нападателя на Борусия Дортмунд, а „жълто-черните“ днес да обявят официално привличането на Миши Батшуай от Челси под наем до края на сезона.

Арсенал загуби с 1:3 гостуването си на Суонзи във вторник вечер от междинния 25-и кръг на Висшата лига, а след това Венгер говори свободно за трансфера на Обамеянг.

„Да това е добра новина. Имаме нужда от хора, които да ни дадат повече мощ в офанзивен план“, отговаря Венгер на въпрос за Обамеянг.

Видеото бе качено по погрешка в официалния сайт на Арсенал, но бе бързо свалено.

Новото попълнение Хенрик Мхитарян дебютира за лондончани, влизайки като резерва в последните 30 минути, но едва ли ще си спомня с добро този мач.

Арсенал се намира на шестото място в Премиършип, на осем точки от четвъртия Ливърпул. За Суонзи пък това бе втора голяма победа, след като в предишния кръг победи и Ливърпул у дома. С Карлос Карвахал начело „лебедите“ изглежда, че имат реален шанс да се спасят и този сезон.