Сити заби шестица с хеттрик на Агуеро

Агуеро вкара три гола, а Жезус един за съкрушителното 6:1 над гостите Снимка: Getty Images
Агуеро вкара три гола, а Жезус един за съкрушителното 6:1 над гостите

Манчестър Сити изригна във втория кръг на Висшата лига с разгром с 6:1 на Хъдърсфийлд у дома.

Шампионите показаха помитащия футбол, който им донесе титлата миналия сезон, а успехът ги изкачи на първо място в класирането с 6 т. и с най-добра голова разлика 8:1.

Серхио Агуеро заби хеттрик в срещата, а негов беше още първият гол в 25-ата минута, за който му асистира вратарят Едерсон от изпълнение на аут.

В 31-ата минута Габриел Жезус удвои в близкия ъгъл на Бен Хеймър, а до почивката Агуеро направи 3:0 след грешка на Хеймър и гостите върнаха едно попадение чрез Станкович при комбинация от тъч.

Три минути след паузата Давид Силва се разписа за 4:1 от пряк свободен удар, а до края Агуеро оформи хеттрика си след центриране на Менди и Конголо си отбеляза автогол за крайното 6:1.