И френското класико като испанското

Златан Ибрахимович (на снимката) и Андре-Пиер Жиняк вкараха по два гола в дербито, така както го направиха преди това Лионел Меси и Кристиано Роналдо Снимка: Goal.com
Анчелоти може и да е доволен от равенството, но предпазливата му тактика през второто полувреме лиши ПСЖ от пълен успех Снимка: Бгнес

В неделната вечер футболният свят бе насочил поглед към "Камп Ноу", където вдъхновените от суперзвездите Меси и Кристиано Роналдо Барселона и Реал (Мадрид) записаха равенство 2:2. Франция обаче се вълнуваше от своето "класико" - Олимпик (Марсилия) срещу Пари Сен Жермен, което се разви по същия сценарий.

Точно както на стадиона в Каталуния, и на "Велодром" в Марсилия дербито се превърна в дуел между двама топ голмайстори. Андре-Пиер Жиняк откри  за домакините след майсторски пробив, а после трябваше да изравнява след две попадения на Златан Ибрахимович.

Преди мача качествата на шведа бяха поставени под съмнения от спортния директор на Олимпик Жозе Аниго, който каза, че предпочита 34-годишния Дидие Дрогба пред него. Златан обаче отговори по най-добрия възможен начин - първо вкара великолепен гол от воле след корнер, а веднага след това изпълни безупречно пряк свободен удар.

Но докато представянето на Ибрахимович бе запомнящо се, то това на неговия отбор не беше. В дълги периоди от играта марсилци доминираха и изглеждаха много по-енергични и жадни за победа.

Никой измежду Клеман Шантом, Блес Матуиди и Марко Верати не бе стабилна опора за ПСЖ в центъра на терена и през първото полувреме халфовата линия на ОМ ги смачка физически.

Това принуди Карло Анчелоти да вземе съответните мерки на почивката, изваждайки Жереми Менес и Верати - двама от играчите, с които е свързвано светлото бъдеще на парижкия тим.

Сякаш треньорът очакваше, че като пусне Кевин Гамейро да помага на Златан в атака, шведът пак ще каже заклинанието "ибракадабра" и ще измисли още няколко гола от нищото.

След вълнуващата първа част всички, които очакваха още спиращ дъха футболен спектакъл, останаха разочаровани. Двата отбора показаха класа и надиграването им бе интересно, но нямаше нищо общо с лудата размяна на голове в рамките на минути.

През второто полувреме Анчелоти пусна и още двама допълнителни защитници в игра, като този подбран за предпазлив футбол състав отново бе на по-голяма висота от своя треньор.

И макар че италианецът отново ще посочи спечелената точка като оправдание за решението си да не рискува повече, впечатлението, че ПСЖ пропусна отличен шанс да покаже на своите вечни съперници кой е топ отборът във Франция, си остава да тежи на неговата съвест.

Головете на Ибрахимович може да бяха украшението на дербито "Льо Класик" и да са със стойността на тези на Меси и Кристиано Роналдо снощи, но със сигурност представянето на Пари Сен Жермен не беше.