Супер Меси донесе 25-ата за Барселона!

Супер Меси донесе 25-ата за Барселона! Снимка: Getty Images

Барсеона спечели 25-ата си титла на Ла лига след победа с 4:2 срещу Депортиво Ла Коруня в луд мач на „Риасор“, в който Лионел Меси наниза хеттрик.

Депортиво пък ще играе в Сегунда през следващия сезон, след като и на теория изпадна. Тимът на Кларънс Зеедорф, който промени тима в положителна посока, откакто застана начело, остават с 28 точки и на цели 12 от първия отбор над чертата – нестопима разлика в оставащите три кръга на кампанията. Останалите изпаднали отбори са Лас Палмас и Малага.

Филипе Коутиньо откри резултата още в седмата минута с много хубав техничен удар прати топката в горния десен ъгъл, а в 38-ата Меси засече с воле великолепен пас на Суарес за 2:0.

Супер Депор обаче намери сили да се върне. В 40-ата Лукас Перес намали, завършвайки бърза контраатака, а 20 минути след началото на втората час домакините отново развинтиха обраната на Барса, а Емре Чолак изравни.

В самия край отново дойде времето на комбинацията Суарес – Меси, която оформи крайното 4:2.

Суарес даде две нови асистенции, а в рамките на само четири минути, между 82-рата и 85-тата, Лео Меси оформи своя хеттрик и подпечата 25-ата титла в историята на Барса.

Андрес Иниеста, който се очаква да напусне Барселона след края на сезона, се появи като резерва в последните няколко минутки и бе посрещнат с бурни аплодисменти от всички фенове на „Риасор“.

С победата Барса има вече 86 точки и е недостижим на върха на Примера. С титлата, каталунците оформиха и дубъла си в първия сезон на Ернесто Валверде начело, след като преди седмица разбиха с 5:0 Севиля във финала за Купата на краля.