Челси се препъна в Саутхемптън - 1:1

Саидо Мане даде аванс на Саутхемптън.
А Азар изравни със страхотен гол след солова акция.

Челси не успя да победи в последния си мач за 2015-а, но остава на върха във Висшата лига поне до догодина.

Лидерът направи 1:1 като гост на Саутхемптън, след като изоставаше с ранен гол на сенегалското крило Сайдо Мане, но солов рейд на Еден Азар донесе ремито в края на първото полувреме.

След почивката гостите организираха офанзива около вратата на "светците" и я засипаха с удари, но срещаха тела и крака на съперници. Челси искаше и дузпа в средата на втората част, когато сякаш имаше нарушение срещу Сеск Фабрегас. Вместо това испанецът получи картон за симулация.

Независимо от резултатите в кръга, Челси остава на първо място до 1 януари с 46 точки.
Саутхемптън остава четвърти с 33 пункта.