Петте мача, в които Сити загуби титлата

Националът Харт допусна грешки в някои от най-важните мачове този сезон Снимка: Getty images
Националът Харт допусна грешки в някои от най-важните мачове този сезон

Манчестър Сити все още има теоретичен шанс да защити титлата си в Англия в гонитбата на градския си съперник Юнайтед, но разликата е 12 точки и мнозина смятат, че борбата на практика приключи.

Къде обаче се объркаха нещата за Манчини и компания?

Ето ви петте ключови мача, заради които Сити е на път да загуби титлата.

23 септември, 1:1 у дома срещу Арсенал

Да завършиш наравно с Арсенал не е слаб резултат, но Сити поведе преди почивката с гол на Джолиън Лескът, но допусна изравняването чрез Лоран Кошчиелни 8 минути преди края на мача. По-рано същия ден Юнайтед победи като гост Ливърпул.

9 декември 2012, 2:3 у дома срещу Манчестър Юнайтед

Двете победи срещу Юнайтед през миналия сезон помогнаха сериозно за спечелването на титлата от Сити - първата за клуба от 1968, но сега нещата се развиха по-различно - два гола на Уейн Рууни пред първото полувреме изведоха напред гостите. Накрая изглеждаше, че тимът на Манчини ще се добере до точката благодарение на головете на Яя Туре и Пабло Сабалета, но Робин ван Перси, трансферна цел на Сити през лятото, вкара победното попадение за Юнайтед в добавеното време.

26 декември, 0:1 срещу Съндърланд като гост

След тази загуба Сити изостана с още от Юнайтед преди началото на 2013. Интересното е, че голът за домакините вкара Адам Джонсън, когото Манчини продаде, след като обяви, че няма нужда от него, а при удара му Джо Харт просто не внимаваше.

29 януари, 0:0 като гост на Куинс Парк Рейнджърс

Трансферът на Марио Балотели в Милан беше почти сигурен, а в Сити бяха сигурни, че срещу КПР ще вземат сигурни 3 точки и ще могат да поддържат темпото на Юнайтед. Но защитата на КПР се оказа трудно препятствие за нападателите на Сити и това донесе на шампионите само една точка.

9 февруари, 1:3 срещу Саутхемптън като гост

Манчини определи представянето на Сити като „по-лошо от слабо", тъй като шампионите във Висшата лига редовно бяха надигравани от футболистите на Саутхемптън. Грешка на Харт позволи на Саутхемптън да поведе с 2:0, а необяснимия автогол на Гарет Бари след почивката донесе напълно заслужена победа на домакините.