Настървен Арсенал удари Челси и заплете борбата за топ 4

Косчелни показва, че отбеляза гола си с рамо Снимка: Getty Images
Косчелни показва, че отбеляза гола си с рамо

Арсенал удари Челси с 2:0 на "Емирейтс" в гвоздея от програмата на кръга във Висшата лига.

Двата тима оправдаха очакванията за интересно лондонско дерби с много динамика и атрактивни моменти, а Арсенал заслужи победата и направи битката за топ 4 още по-драматична.

Началото беше за Арсенал, като домакините на три пъти бяха близо до гола, преди да открият в 14-ата минута.

Александър Лаказет беше оставен да стреля от наказателното и с много силен удар в близкия ъгъл разстреля Кепа за 1:0.

Челси живна и малко по-късно Педро беше на сантиметри от изравняването след прехвърлящ изстрел. На другата врата Пиер-Емерик Обамеянг пропусна на няколко пъти и не му достигна шанс при майсторска задна ножица.

В 38-ата минута обаче Арсенал вкара втори гол. Сократис центрира прострелно и Лоран Косчелни опита да играе с глава - топката се удари в рамото му и се получи неспасяем изстрел извън обсега на Кепа за 2:0.

В последните минути на полувремето Челси натисна и Маркос Алонсо удари гредата с глава след корнер.

След почивката "сините" продължиха да атакуват масирано и да опитват да променят нещата, но около 64-ата минута отново Арсенал беше близо до гола, и то на два пъти.

Не след дълго на Ектор Бейерин му се наложи да напусне заради контузия, а до края темпото в мача спадна.

В класирането Челси остава четвърти с 47 т., но Арсенал вече се доближи само на 3 т. от днешния си противник. 44 т. има и шестият Манчестър Юнайтед.

Третият Тотнъм е само на точка над Челси и така четирите отбора, които се борят за зона Шампионска лига, вече са събрани само в 4 т.