Челси пропусна да вкара 10 и за малко да изпусне победата

Вилиан вкара шестия си гол във Висшата лига този сезон Снимка: Getty Images
Вилиан вкара шестия си гол във Висшата лига този сезон

Челси победи Кристъл Палас със само 2:1 на своя "Стамфорд Бридж" в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Антонио Конте можеше да вкара и 10 гола на Палас, но гредите и самопожертвователни изчиствания от гол линията на няколко пъти спасиха "орлите" от разгром. В самия край пък "сините" можеха и да изпуснат победата.

Вилиан в 25-ата и автогол на Мартин Кели в 32-рата минута донесоха победата на Челси, който след това можеше да вкара поне още половин дузина попадения.

В самия край на полувремето Джеймс Томкинс изчисти удар на Оливие Жиру от гол линията, а през второто полувреме френският нападател стреля в страничната греда от удобна позиция и все още търси първия си гол с фланелката на Челси във Висшата лига.

През втората част Палас заигра по-добре и още веднага след почивката Александър Сьорлот удари греда, а в самия край можеше да стигне сензационно и до точката.

Пет минути преди края редовен гол на "орлите" бе отменен при странна ситуация в наказателното поле на Челси. Гари Кейхил скочи за една топка, Ридевалд понечи да играе с нея, но спря крака си. Кълбото стигна до Сьорлот, който я заби в мрежата, но Антъни Тейлър отсъди нарушение в атака на Ридевалд и не зачете гола.

В 90-ата минута, все пак, Палас вкара гол. Резервата Вилфред Заха намери непокрития Патрик ван Аанхолт, който успя да преодолее Куртоа и да направи заключителните секунди доста интересни.

Силите на гостите обаче не стигнаха за точката и тимът на Рой Ходжсън записа четвърта поредна загуба във Висшата лига. Палас няма успех вече седем поредни кръга и остава в зоната на изпадащите с 27 точки.

Победата върна Челси в топ 4. Тимът на Антонио Конте има 59 точки и измести Тотнъм, който е с 58 преди гостуването на Борнемут в неделя, и е на точка зад третия Ливърпул.