Отчайващ Левски и срещу Лудогорец - 0:2

Гари Родригес и Цветан Генков не успяха да помогнат на Левски.

Левски очакваше да тръгне нагоре след добър мач срещу шампиона Лудогорец на "Герена". "Сините" обаче отново не успяха да обърнат слабия си сезон и разочароваха около 10 000 свои фенове.

Лудогорец си опече работата преди почивката, когато реализира двата си гола за крайното 0:2.

Евробоецът на България тази година изигра мача с едно наум заради предстоящото гостуване на ПСВ Айндховен в Лига Европа след 4 дни, но наставникът Стойчо Стоев не запази нито една от звездите си.

Безяк игра на върха на атаката, а зад него действаха Марселиньо, Иван Стоянов и Мисиджан. Пред бранителите бяха капитанът Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо.

Именно португалецът даде тон за успеха с попадение още след четвърт час игра.

Марселиньо преодоля технично Стефан Велев и майсторски намери Ешпиньо, който с прецизен диагонален удар от десетина метра откри.

В края на полувремето Кевин Бру сгреши в центъра на терена и топката му бе отнета. Последва бърз извеждащ пас към Върджил Мисиджан, който по техничен начин преодоля Перес и стреля във вратата на Левски за 0:2.

С този комфортен аванс Лудогорец доигра мача спокойно и не позволи да бъде поставен под натиск. Дебют за домакините направи Ларсен Туре, който не впечатли.

"Сините" остават в долната половина на таблицата на цели 9 точки след лидера Лудогорец, който има 18.

В следващия кръг Левски гостува на Черноморец, докато "орлите" приемат Нефтохимик.

"Да си седнат на задниците и да работят", лаконично коментира собственикът на Левски Тодор Батков след поредното разочарование.

"Надиграха ни тотално, мога да кажа, че дори ни разбиха през първата част. През второто полувреме донякъде коригирахме нещата, но отново не се получи", каза треньорът Славиша Йоканович.

Факт е, че от 12 възможни точки на "Герена", Левски спечели само 2.

"Ситуацията е трудна, но няма да се откажем толкова лесно от титлата", обеща Йоканович, но дали си вярва...