Солари след унижението: Трябваше да се класираме за финала

Настроението на Валверде и Солари беше на различни полюси след мача.

Наставникъ на Реал Мадрид Сантяго Солари беше разочарован след загубата от Барселона с 0:3 като домакин в реванша от полуфиналите на турнира за Купата на краля.

Първият мач на "Камп Ноу" завърши 1:1 и така с общ резултат 4:1 напред продължава Барселона. Съперникът им в спора за трофея ще бъде определен измежду Бетис и Валенсия, които играят днес. Резултатът от първия мач е 2:2.

"Реал беше длъжен да вкара гол и да се класира на финала. Създадохме мното положения, но не реализирахме нито едно. Винисиус и Регийон играха много добре, както и Серхио Рамос", коментира Солари.

Колегата му Ернесто Валверде Треньорът пък не криеше задоволството си.

"През първото полувреме не играхме добре, но след почивката показахме много качествена игра. Резултатът 0:0 не ни устройваше и започнахме да действаме по-целеустремено. Знаем на какво е способен Реал, както и те ни познават добре.

Луис Суарес е нападател с невероятна статистика в Барселона. Лео Меси не само бележи, но и създава положения за съотборниците си. Дембеле заигра по-добре след почивката. През първото полувреме имаше проблеми с обработването на топката. Целта ни е да спечелим всичко, за което играем. Това изискват нашата история и феновете ни", заяви Валверде.