Варди провали Лестър срещу Тотнъм

Кристиан Ериксен се отчете с гол и асистенция Снимка: Getty Images
Кристиан Ериксен се отчете с гол и асистенция

Тотнъм победи Лестър с 3:1 в доста равен мач, в който Джейми Варди пропусна дузпа за гостите.

Тотнъм поведе в 33-тата минута, след като Давинсон Санчес засече центриране на Кристиан Ериксен.

След точно час игра Лестър можеше да изравни, след като получи шанс да изпълнява дузпа. Веднага след отсъждането й Клод Пюел пусна в игра Джейми Варди, който взе топката от Джеймс Мадисън.

Английският нападател се засили, но пропусна, а ударът му бе спасен от Юго Лорис. Докато се засилваше, Варди беше разконцентриран от съотборниците си в националния отбор Киърън Трипиър и Дани Роуз, които му крещяха неща преди и по време на засилката му.

Само три минути по-късно „шпорите“ вкараха втори гол. След асистенцията си Ериксен се отчете и с попадение с хубаво изпълнение от границата на наказателното поле, след като Лестър сбърка при изнасянето на топката.

Четрвърт час преди края Варди, все пак, се разписа, засичайки отблизо центриране на Рикардо Перейра, който преди това бе разиграл добре с новото попълнение Юри Тилеманс, който е под наем от Монако.

Крайното 3:1 оформи Хьон-Мин Сон в първата минута от добавеното време след бърза контраатака и хладнокръвен завършващ удар, останал сам срещу Каспер Шмайхел.

Тотнъм вече има 60 точки на третата позиция, на две зад Манчестър Сити и на пет зад лидера Ливърпул. Лестър остава 12-и с 32.