"Самураите" порязаха Уругвай, групата се завърза (видео)

Луис Суарес отбеляза 58-ия си гол с националната фланелка Снимка: Getty Images
Луис Суарес отбеляза 58-ия си гол с националната фланелка

Уругвай допусна грешка във втория си мач на Копа Америка, завършвайки наравно 2:2 с един от двата гостуващи отбора – този на Япония, и така интригата в последната група С се завърза.

Луис Суарес можеше да открие резултата още в първата минута с изключителен далечен удар от центъра, но прати топката малко над напречната греда и тя кацна върху мрежата.

На свой ред, японците също натискаха и в 25-ата минута поведоха след страхотна солова акция и удар в близкия ъгъл на Коджи Мийоши.

Преднината им изтрая само седем минути, тъй като реферът Андрес Рохас отсъди спорна дузпа, превърната в гол от Луис Суарес в 32-рата. Секунди по-късно, Единсон Кавани, който спечели дузпата, нацели горната греда.

В началото на втората част Япония имаше основателни претенции за дузпа, но този път Рохас отказа да посочи бялата точка.

Положенията валяха и пред двете врати. Кавани пропусна, останал сам срещу вратаря, но в 59-ата Уругвай отново се оказа изоставащ и отново след гол на Мийоши, който се възползва от грешка на Муслера.

„Урусите“ обаче отново успяха да изравнят бързо и седем минути по-късно Хосе Хименес оформи крайното 2:2, засичайки с глава центриране от корнер.

Така ситуацията в групата е изключително завързана. Уругвай има четири точки след два изиграни мача, Чили е с три, но от един. Япония е трети с една, а Еквадор има нула, като тази нощ е двубоят между Еквадор и Чили.

В последния кръг от груповата фаза са мачовете Чили – Уругвай и Еквадор – Япония.